تصميم موقع كهذا باستخدام ووردبريس.كوم
ابدأ

Respected Mrs. Ilham Ahmed is lying to America

Ilham Ahmed, who was commissioned by the PKK to whitewash and polish its image in front of American public opinion. She stands and lectures in front of the Washington Institute to talk about the virtues of the PKK, not about the kidnapping and conscription of the palace, not about the tunnels of that party that reached elementary schools in Rojava, and how the party used the cities. And civilians as human shields in Rojava.
Ilham Ahmed, before others, knows the extent of the crimes and atrocities committed within the PKK, because she herself is an accomplice in those crimes.
In the Qandil Mountains in the summer of 2007, when I was a supporter and supporter of the party. Ilham Ahmed was at that time a member of the Kurdistan Life Party – PJAK (the branch of the Kurdistan Workers’ Party in Iran), and she met Shahuz Hassan. When I met him, he was the head of the Democratic Union Party with the Kurdistan Democratic Solution Party (the PKK branch in Iraq). means; These are loyal cadres affiliated with the party and led by it. The party decides their fate, where they are, where they are, and what they will say.
Ilham Ahmed tries to work as a defender of her party, the Kurdistan Workers’ Party, and that she is morally committed to this party, and does not disclose her membership in the party. So far, like Mazloum Abdi, Aldar Khalil, Fawza Al-Yousef, and dozens and hundreds of others, do not dare to submit their official resignations from the PKK.
Ilham Ahmed, until this moment, is a member and an advanced cadre of the PKK. Americans and Europeans know this. They have Ilham Ahmed, Asia Abdullah and other cadres within the party, and they are able to deceive the American and European security authorities.
Ilham Ahmed, you cannot criticize the PKK. The party will immediately hold her accountable for every word and move you make. Ilham Ahmed, who made her will, decision and destiny based on the orders and instructions of the PKK, presents itself as a leader and leader, and will decide the fate of the Kurdish people in Syria.
What I publish here is not a secret, but it is widely known, starting with the Syrian regime, passing through the Turkish regime, all the way to the security authorities in Europe and America. They think of themselves as so genius and cunning that they can deceive the world to infinity.
Washington has two options: either recognize the administration of the ruling family in Rojava. As a result, the name of the PKK was removed from the list of terrorist organizations. (This is what the party aspires to) or prevent Ilham Ahmed from entering America, until the announcement of her divorce and complete disavowal from the PKK.
He said a moral duty he said.
Ilham Ahmed, sister of the PKK, her nom de guerre; hazelnut. It was a romantic relationship with a cadre within the party. And in order for Ilham Ahmed to prove that she is a maid of the party, blind obedience and loyalty to it, and everything, she informed her sister because of her relationship with this young man.
This is how the PKK educates its cadres: to kill a comrade if it is suspected. That the sister denigrates her sister, because she is in a romantic relationship with a young man, inside the party, and her sister’s life is in danger.
Ilham Ahmed and Asia Abdullah lecture on violence against women. They are blind to violence against women within the PKK. Then they tell us: a moral duty.
Haval Ronahi (Ilham Ahmed), Your commitment to the PKK is an organizational commitment, an organic commitment, and you cannot utter a word, without the permission of your leadership in the PKK. You can fool some fool and gullible, for a while. And you cannot deceive the world to infinity. Behind you is a bloody recorded history, and in front of you is a history that is watched and recorded.

Saygıdeğer Bayan İlham Ahmed Amerika’ya yalan söylüyor

PKK tarafından Amerikan kamuoyu önünde imajını beyazlatmak ve cilalamakla görevlendirilen İlham Ahmed. Washington Enstitüsü’nün önünde durup ders veriyor, PKK’nın faziletlerini anlatmak için, sarayın kaçırılmasından ve askere alınmasından değil, o partinin Rojava’daki ilkokullara ulaşan tünellerinden, partinin şehirleri nasıl kullandığını anlatmak için. . Ve Rojava’da canlı kalkan olarak siviller.
İlham Ahmed, PKK içinde işlenen suçların ve vahşetlerin boyutunu herkesten önce biliyor, çünkü kendisi de bu suçların suç ortağı.
2007 yazında Kandil Dağları’nda partinin destekçisi ve destekçisiydim. İlham Ahmed o sırada Kürdistan Hayat Partisi – PJAK (Kürdistan İşçi Partisi’nin İran’daki şubesi) üyesiydi ve Shahuz Hassan ile tanıştı. Kendisiyle tanıştığımda Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi (PKK’nın Irak şubesi) ile Demokratik Birlik Partisi’nin genel başkanıydı. anlamına geliyor; Bunlar partiye bağlı ve onun önderliğindeki sadık kadrolardır. Parti, kaderlerine, nerede olduklarına, nerede olduklarına ve ne söyleyeceklerine karar verir.
İlham Ahmed, partisi Kürdistan İşçi Partisi’nin savunucusu olarak çalışmaya çalışıyor ve bu partiye manevi olarak bağlı olduğunu ve partiye üyeliğini ifşa etmiyor. Şimdiye kadar Mazlum Abdi, Aldar Khalil, Fawza Al-Yousef ve onlarca ve yüzlercesi gibi PKK’dan resmi istifalarını sunmaya cesaret edemediler.
İlham Ahmed, şu ana kadar PKK’nın bir üyesi ve ileri bir kadrosudur. Amerikalılar ve Avrupalılar bunu biliyor. Parti içinde İlham Ahmed, Asya Abdullah ve diğer kadroları var ve Amerikan ve Avrupa güvenlik otoritelerini aldatabiliyorlar.
İlham Ahmed, PKK’yı eleştiremezsiniz. Parti, yaptığınız her söz ve hareket için derhal onu sorumlu tutacaktır. İradesini, kararını ve kaderini PKK’nın emir ve talimatlarına göre belirleyen İlham Ahmed, kendisini bir lider ve lider olarak sunmakta ve Suriye’deki Kürt halkının kaderini belirleyecektir.
Burada yayınladıklarım sır değil, ancak Suriye rejiminden başlayarak Türk rejiminden geçerek Avrupa ve Amerika’daki güvenlik yetkililerine kadar herkesçe biliniyor. Kendilerini dünyayı sonsuza kadar aldatabilecek kadar dahi ve kurnaz sanırlar.
Washington’un iki seçeneği var: Ya Rojava’daki yönetici ailenin yönetimini tanıyacak. Sonuç olarak, PKK’nın adı terör örgütleri listesinden çıkarıldı. (Partinin amacı budur) veya İlham Ahmed’in boşandığı ve PKK’dan tamamen ayrıldığı açıklanıncaya kadar Amerika’ya girmesini engellemek.
Ahlaki bir görev olduğunu söyledi.
PKK’nın kız kardeşi İlham Ahmed, takma adı; fındık. Parti içindeki bir kadroyla romantik bir ilişkiydi. Ve İlham Ahmed’in partinin hizmetçisi olduğunu, ona körü körüne itaat ve sadakati ve her şeyi kanıtlaması için, bu genç adamla olan ilişkisinden dolayı kız kardeşine haber verdi.
PKK kadrolarını böyle eğitiyor: Şüphelenilen bir yoldaşı öldürmek. Kız kardeşin, parti içinde genç bir adamla romantik bir ilişki içinde olduğu ve kız kardeşinin hayatının tehlikede olduğu için kız kardeşini aşağılaması.
İlham Ahmed ve Asia Abdullah kadına yönelik şiddetle ilgili konferans veriyor. PKK içinde kadına yönelik şiddete karşı körler. Sonra bize diyorlar ki: ahlaki bir görev.
Haval Ronahi (İlham Ahmed), PKK’ya olan bağlılığınız örgütsel bir bağlılıktır, organik bir bağlılıktır ve PKK içindeki liderliğinizin izni olmadan tek kelime edemezsiniz. Aptal ve saf birini bir süreliğine kandırabilirsin. Ve dünyayı sonsuza kadar aldatamazsınız. Arkanızda kanlı bir kayıtlı tarih, önünüzde ise izlenen ve kaydedilen bir tarih var.

السيدة المحترمة إلهام أحمد تكذب على أمريكا

إلهام أحمد الذي كلفه حزب العمال الكردستاني بتبييض وتلميع صورتها أمام الرأي العام الأمريكي. تقف وتحاضر أمام معهد واشنطن للحديث عن فضائل حزب العمال الكردستاني ، وليس عن خطف وتجنيد القصر ، وليس عن أنفاق هذا الحزب التي وصلت إلى المدارس الابتدائية في روج آفا ، وكيف استخدم الحزب المدن. والمدنيين كدروع بشرية في روج آفا.
إلهام أحمد ، قبل غيرها ، تعرف حجم الجرائم والفظائع المرتكبة داخل حزب العمال الكردستاني ، لأنها هي نفسها شريكة في تلك الجرائم.
في جبال قنديل في صيف عام 2007 ، عندما كنت داعمة للحزب وداعمًا له. كانت إلهام أحمد في ذلك الوقت عضوة في حزب الحياة الكردستاني – PJAK (فرع حزب العمال الكردستاني في إيران) ، والتقيت بشاهوز حسن. عندما التقيت به كان رئيس حزب الاتحاد الديمقراطي مع حزب الحل الديمقراطي الكردستاني (فرع حزب العمال الكردستاني في العراق). وسائل؛ وهؤلاء كوادر مخلصة تابعة للحزب ويقودها. يقرر الحزب مصيرهم وفي أي موقع هم وأين هم وماذا سيقولون.
تحاول إلهام أحمد العمل كمدافعة عن حزبها حزب العمال الكردستاني ، وأنها ملتزمة أخلاقياً بهذا الحزب ، ولا تفصح عن عضويتها في الحزب. حتى الآن ، مثل مظلوم عبدي ، والدار خليل ، وفوزة اليوسف ، وعشرات ومئات آخرين ، لا يجرؤون على تقديم استقالاتهم الرسمية من حزب العمال الكردستاني.
إلهام أحمد ، حتى هذه اللحظة ، عضو وكادر متقدم في حزب العمال الكردستاني. الأمريكيون والأوروبيون يعرفون ذلك. ولهم إلهام أحمد وآسيا عبد الله وكوادر أخرى داخل الحزب وهم بأنهم قادرون على خداع السلطات الأمنية الأمريكية والأوروبية.
إلهام أحمد ، لا يمكنك أن تنتقد حزب العمال الكردستاني. سيحاسبها الحزب على الفور عن كل كلمة وحركة تقوم بها. إلهام أحمد ، التي اتخذت إرادتها وقرارها ومصيرها بناءً على أوامر وتعليمات حزب العمال الكردستاني ، تقدم كقائدة وقائدة ، وستقرر مصير الشعب الكردي في سوريا.
ما أنشره هنا ليس سرًا ، لكن على نطاق واسع يعرف ذلك ، بدءًا من النظام السوري ، مروراً بالنظام التركي ، وصولاً إلى الجهات الأمنية في أوروبا وأمريكا. إنهم يفكرون في أنفسهم على أنهم عبقريون ومكرون لدرجة أنهم يستطيعون خداع العالم إلى ما لا نهاية.
لدى واشنطن خياران: إما الاعتراف بإدارة الأسرة الحاكمة في روجافا. نتيجة لذلك ، تم حذف اسم حزب العمال الكردستاني من قائمة المنظمات الإرهابية. (هذا ما يطمح إليه الحزب) أو منع إلهام أحمد من دخول أمريكا ، حتى إعلان طلاقها وتنصلها الكامل من حزب العمال الكردستاني.
قال واجب أخلاقي قال.
إلهام أحمد ، شقيقة حزب العمال الكردستاني ، اسمها الحركي ؛ بندق. كانت علاقة رومانسية مع كادر داخل الحزب. ولكي تثبت إلهام أحمد أنها جارية للحزب وطاعة عمياء وولاء له ، وكل شيء ، أبلغت أختها بسبب علاقتها بهذا الشاب.
هكذا يثقف حزب العمال الكردستاني كوادره: لقتل رفيق إذا اشتبه به. أن تقوم الأخت بتشويه سمعة أختها ، لأنها على علاقة عاطفية مع شاب ، داخل الحفلة ، وحياة أختها في خطر.
إلهام أحمد وآسيا عبد الله محاضرة عن العنف ضد المرأة. إنهم عمياء عن العنف ضد المرأة داخل حزب العمال الكردستاني. ثم يقولون لنا: واجب أخلاقي.
هافال روناهي (إلهام أحمد) ، إن التزامك بحزب العمال الكردستاني التزام تنظيمي ، والتزام عضوي ، ولا يمكنك أن تنطق بكلمة واحدة ، دون الحصول على إذن من قيادتك في حزب العمال الكردستاني. يمكنك خداع بعض الأحمق والساذج ، لبعض الوقت. ولا يمكنك خداع العالم إلى ما لا نهاية. خلفك تاريخ مسجّل دموي ، وأمامك تاريخ تتم مشاهدته وتسجيله.

Passport queue in Hama today and every dayNo hope, no work.No electricity, no diesel, no bread#massmigration

Hama’da bugün ve her gün pasaport kuyruğuUmut yok, iş yok.Elektrik yok, dizel yok, ekmek yok#kitlesel göç 今日と毎日ハマのパスポートキュー希望も仕事もありません。電気もディーゼルもパンもありません#大量移動 طابور الجوازات في مدينة حماة اليوم وكل يوملا أمل لا عمل .لاكهرباء لامازوت ولاخبز#هجرة_جماعية

The Japanese pharmaceutical company, Shionogi, has started clinical trials of a corona vaccine, which it is working to develop to be used as a booster vaccine.

And participates in the clinical trials, which began on Friday, 200 people, all of whom received two doses of the Pfizer or Moderna vaccines at least six months ago. Half of the participants will receive the Shionogi vaccine as a booster, while the other half will receive the Pfizer vaccine. The Osaka-based company will then…

نُشر بواسطة عبد العزيز شويش

هندسة عمارة www.shwiesh.com

اترك تعليقًا

إملأ الحقول أدناه بالمعلومات المناسبة أو إضغط على إحدى الأيقونات لتسجيل الدخول:

شعار ووردبريس.كوم

أنت تعلق بإستخدام حساب WordPress.com. تسجيل خروج   /  تغيير )

صورة تويتر

أنت تعلق بإستخدام حساب Twitter. تسجيل خروج   /  تغيير )

Facebook photo

أنت تعلق بإستخدام حساب Facebook. تسجيل خروج   /  تغيير )

Connecting to %s

%d مدونون معجبون بهذه: